Top Channel/Pushkë M16, helikopterë Black Hawk, avionë: Super arsenali i SHBA në duart e talebanëve
1:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

Top Channel/Pushkë M16, helikopterë Black Hawk, avionë: Super arsenali i SHBA në duart e talebanëveって動画が話題らしいぞ

2:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

おすすめでござるよこれはいいものだー3:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

この動画消されないよな?

4:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

なんだかんだでいい動画となっているんでないかい。

5:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

Topで55とか荒れ過ぎわろwww

6:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

わたしの名はすず、なにを隠そう戦後生まれだ。

7:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

俺の名はダブルキヨシ!

8:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

わたしの動画が好きで好きでたまらないおまえら~

9:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

なんで伸びてんの?
再生回数:37228
高評価:まやかし
158
低評価:9
投稿日:08/20 13:57

ちな08/20 13:57時点での情報ねwww

10:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

なんでこんなに伸びてんの?
再生回数:37228
高評価:158
低評価:9
投稿日:08/20 13:57

ちな08/20 13:57時点での情報ねwww

11:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

ってな感じでね~な動画だね!!

12:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

強引に行ったwなにがっ・・ってか

13:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

見に来たぜー!俺の名はキヨシ!今は青果店の店長だ

14:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

説得力あるなー

15:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

1回見たら満足しちゃったなあ~もういいや・・

16:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

日本語が理解できないバカが多いな

17:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

This is description

Jo vetëm armë e municione, por edhe avionë, helikopterë e pasjije të tjera me një vlerë prej miliarda dollarësh: Arsenali i armëve me të cilat Shtetet e Bashkuara furnizonin ushtrinë afgane, është sot në duart e talebanëve, të cilët në mjaft raste nuk kanë as formimin e duhur për të shfrytëzuar sic duhet këtë pasuri. Luftëtarët talebanë, që deri dje qarkullonin ende me Ak 47-ta, sot lëvizin me arma automatike M4 e M16. Estremistët islamikë janë parë edhe me Humvee, ndërsa thuhet se kanë sekuestruar edhe helikopterë Black Hawk e avionë luftarakë A-29 Super Tucano. Një zyrtar amerikan i mbrojtjes konfirmoi se fundi se pajisja e papritur e talibanëve me mjete luftarake të furnizuara nga SHBA është me përmasa të mëdha. Përmbysja e situatës së sigurisë është një pasojë e turpshme e gjykimit të gabuar nga ushtria amerikane si dhe agjencitë e zbulimit të rezistencës së forcave të qeverisë afgane, të cilat në disa raste zgjodhën të dorëzojnë automjetet dhe armët në vend që të luftojnë. Dështimi i Shteteve të Bashkuara për të krijuar një ushtri dhe forcë efektive policore afgane dhe arsyet e kapitullimit të tyre, do të studiohen për vite me radhë nga analistët ushtarakë. Dimensionet themelore, megjithatë, janë të qarta dhe i përngjajnë asaj që ndodhi në Irak. Rezultoi se ekzistonte një hendek i madh: forcat ishin të pajisura me armë superiore, por u mungonte përbërësi vendimtar: motivimi për të luftuar.

Pamje: AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
# BlackHawk#SHBA#TopChannelNews

18:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

>>17 ありがとう

19:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

>>17 おつおつ

20:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

>>17 おつかれ。いつもありがと

powered by Auto Youtube Summarize

Twitterでフォローしよう

おすすめの記事