Top Channel/ Covid-horror, 1.000 arkivole shpërthejnë nga vapa!
1:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

Top Channel/ Covid-horror, 1.000 arkivole shpërthejnë nga vapa!って動画が話題らしいぞ

2:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

おすすめでござるよこれはいいものだー3:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

おつおつ

4:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

結構いいんでないかいー

5:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

1回見たら満足しちゃったなあ

6:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

いまきた 説明文ないの?どこー

7:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

Topで39とか荒れ過ぎわろwww消さんのかな

8:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

わんこおつ

9:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

TopでTop Channel/ Covid-horror, 1.000 arkivole shpërthejnë nga vapa!出てくると思わなかったわ

10:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

最後まで見てくれたあなたがだいすきです。そ・れ・で・は・・

11:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

低評価26いくのかい、いかないのかいwwwww

12:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

Top Channel Albaniaこれは・・もはや死亡フラグか・・・?なんなのか・・

13:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

なんだかんだでいい動画となっているんでないかい。

14:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

Topで39とか荒れ過ぎわろwww

15:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

ワィヒッヒッヒッ

16:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

最近Top系のつまらない動画増えてるからな~

17:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

This is description

I kanë pagëzuar “arkivole zombie” që nga momenti kur rreth 1.000 arkëmortet në fjalë shpërthyen nga vapa duke u kthyer në kërcënim serioz për shëndetin, pasi ishin lënë pa groposur në temperatura 48 gradë Celsius. I nxehti ekstrem la gjurmën e tij në varrezën Rotoli të Palermos, ku pati një valë të madhe vdekjesh gjatë pandemisë dhe vonesa në varrime. 733 arkivole janë aktualisht nëpër rafte atje dhe 242 të tjerë po ruhen në magazinën e varrezës, e kjo në kohën kur në Sirakuza që ndodhet jo shumë larg prej saj, javën e kaluar termometri shënoi 48.8 gradë Celsius, thonë mediat e huaja. Kjo temperaturë theu rekordin e 48 gradëve të shënuar në Athinë në 1977, e të pranuar nga Organizata Botërore e Metereologjisë, e gjithashtu edhe atë prej 48.5 gradësh që u regjistrua në Sicili në 1999-tën, por që nuk është pranuar zyrtarisht. Sipas drejtorit të varrezës, Leonardo Cristofaro, për shkak të mungesës së vendeve, arkëmortet kanë qëndruar në temperatura ekstreme e kjo ka bërë që shumë prej tyre të deformohen e të hapen.
Pamjet: AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#Arkivolet#TopChannelNews

18:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

>>17 ありがとう

19:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

>>17 おつおつ

20:名無しさん@お腹いっぱい2021.08.21(Sat)

>>17 おつかれ。いつもありがと

powered by Auto Youtube Summarize

Twitterでフォローしよう

おすすめの記事